| |

ВО ПРЕКИН ПАТОТ ВЕЛЕС – ШТИП ПОРАДИ СООБРАЌАЈКА

Поради сообраќајна незгода, од 13:15 часот попладнево сообраќајот на патот Велес – Штип е во прекин. Како што соопшти АМСМ, незгодата се случила кај село Мамутчево.

Слични Објави