Во премиерската палата во Атина состанок за прашањето за името

//

Неколку министри од грчката Влада, меѓу кои и шефот на дипломатијата Никос Коѕијас и коалицискиот партнер во Владата и министер за одбрана Панос Каменос учествуваат на состанокот во премиерската палата, свикан од премиерот Алексис Ципрас… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

„Дрисла“ нè труе, за медицинскиот отпад казнета со 8.500 евра

Следна статија

ЕК ги тужи Полска, Чешка и Унгарија затоа што не примаат мигранти

Најново од Вести