ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР НА ФИЛИПИНИТЕ, ЧУВАР ШТО ЈА ЗАГУБИЛ РАБОТАТА ДРЖИ 30 ЛИЦА ВО ЗАЛОЖНИШТВО

//

Филипинската полиција опколи трговски центар во кој вооружен напаѓач отвори оган, повреди едно лице и 30 зеде како заложници.

Властите велат дека станува збор за незадоволен чувар, кој неодамна ја загубил работата во трговски центар во Манила.

„Едно лице е застрелано и пренесено во болница“, рече Френсис Замора, градоначалник на населбата Сан Хуан, каде што се наоѓа трговскиот центар.Извор: Макфакс

Претходна статија

ТРИ ЛИЦА УАПСЕНИ ОТКАКО БИЛЕ ФАТЕНИ СО ЕКСТАЗИ

Следна статија

ГЛИГОРОВА ВО „УТРИНСКИ БРИФИНГ“: ПРИВАТНИТЕ БАНКИ ЈА ДРЖАТ ВО РАЦЕ МАКЕДОНИЈА, НИЕ ЌЕ ПОНУДИМЕ СОЦИЈАЛНА СИГУРНОСТ

Најново од Вести