|

Вооружен напад во градинка во Русија, има загинати

Најмалку три лица се убиени во вооружен напад на градинка во Улјановската област во Русија. Меѓу убиените се две деца и медицинска сестра.

Вооружен маж упаднал во детска институција и отворил оган, изјавил извор за Интерфакс.

Според изворот, напаѓачот се самоубил. Мотивите на напаѓачите не се познати.

Извор: Temite

Слични Објави