ЗА ЕДЕН ДЕН УАПСЕНИ ПЕТМИНА ДИЛЕРИ ВО СКОПЈЕ

//

„Вчера во 11:30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Гоце Делчев“, ги лишиле од слобода Е.Ж.(41), С.Р.(28), С.И.(41) и А.Ќ.(28), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив биле пронајдени прашкаста материја и марихуана. Во 00.35 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го привеле Ј.А.(48) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“, информираат од МВР.Претходна статија

ЛИДЕРОТ НА САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ: КОСОВСКАТА ХИМНА Е ЧУДНА, А ЗНАМЕТО ГРЕШКА

Следна статија

ПЕНДАРОВСКИ – ТУСК: ГРАЃАНИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВААТ ЕВРОПСКА ИДНИНА

Најново од Вести