За незаконит лов, приведено 58-годишно лице од Кочани

/

Полициски службеници, вчера го лишиле од слобода лицето Ј.П.58 години од Кочани, бидејќи во местото викано „Потоците“, атар на Оризари, кочанско, бил затекнат како врши незаконит лов со ловечка пушка „цифсан ЦСП 555“ калибар 12 ГА.

Од страна на полициски службеници биле одземени ловечката пушка со ремник, испукан ловен патрон калибар 12 ГА, ловна муниција 34 броја калибар 12 ГА.

По целосно документирање на случајот против Ј.П. ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.Извор: temite.mk

Претходна статија

Врховниот суд ја блокира одлуката на Бајден за задолжителна вакцинација во компаниите

Следна статија

Ангеловска-Бежоска: Пандемијата ќе влијае врз натамошното обликувањето на улогата на централните банки

Најново од Вести