Заев ја „враќа“ Македонија во Давос, неизвесна средбата со Ципрас

Премиерот Зоран Заев, според неофицијалните информации, од 23 до 26 јануари ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос, но неизвесна е средба со грчкиот премиер Алексис Ципрас, како што јавија грчките медиуми. Од Владата засега ниту ја потврдуваат, ниту ја демантираат информацијата. „Сѐ уште не се утврдени деталите околу тоа“, ни изјави кусо владиниот портпарол Миле Бошњаковски… (Прочитајте го целиот напис овде)