Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

//

Премиерот Зоран Заев, со владина делегација на 25-ти и 26-ти јануари, ќе учествува на Светскиот економски форум кој годинава се одржува во Давос, Швајцарија, на тема „Креирање на заедничка иднина во поделениот свет“, информираат од владината прес-служба. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Следна статија

Нов текст на Предлог-законот за приватните агенции за вработување

Најново од Вести