Заев: Мојата порака е борба, излезете и гласајте

/

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество за сите, да излезат на изборите и да гласаат онака како што мислат дека е најдобро за нив, за нивните општини и за нашата татковина, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање дали ќе поднесе оставка доколку кандидатот на коалицијата на СДСМ загуби в недела на изборите за градоначалник на Скопје.

Извор: zoom.mkПретходна статија

МНР: Новиот протокол со ЕУ со нови поволности за бизнисите за настап на европските пазари

Следна статија

Студенo утрo а преку ден сончево со мала облачност и температури до 19 степени

Најново од Вести