Заев: Се договоривме и со Биљал Касами

/

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со лидерот на БЕСА Биљал Касами.
-Со претседателот на БЕСА, Биљал Касами се согласивме дека партнерството во нашата коалиција ќе продолжи да се развива и на претстојните локални избори, за кои согласно спецификите на различните општини ги бараме и утврдуваме најдобрите кандидати кои ќе го дадат најдобриот резултат за нашиот народ, напиша Заев.

Тој воедно оценува дека коалицијата СДСМ – БЕСА минатата година поставила нови стандарди во современото политичко дејствување во Северна Македонија. Денес, како што наведува, оваа соработка е на уште повисоко ниво и дава одлични резултати низ работата на Владата.Претходна статија

Џафери потврди, избори на 17-ти октомври, ќе ги распише следната недела

Следна статија

Истражување: Луѓето кои повторно ќе се заразат со корона имаат полесни симптоми

Најново од Вести