Загина пешак, прегазен на мостот „Гоце Делчев“

/

Тешка трагедија се случи утрово на мостот „Гоце Делчев“ на булеварот кон Владата. Возило БМВ прегази пешак,кој им подлегнал на повредите. Засега нема подетални информации, полицијата врши увид на местото на несреќата.

Ова е втора голема трагедија за само неколку дена во Скопје. Минатата недела на партизанска загина млада девојка, која беше удрена од возило додека поминувала на пешачки заедно со уште едно момче, кое се здобило со повреди.Извор: Zoom. mk

Претходна статија

Уапсени четири лица од Скопје за царинска измама

Следна статија

Ноев: Ако Петков остане фокусиран на РС Македонија, ќе остави впечаток дека не прави ништо друго

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да