ЗДРАВСТВЕН ДОМ СКОПЈЕ: ВАКЦИНИРАЊЕ НА ДЕЦАТА СЕКОЈ ДЕН ОД 12 ДО 18 ЧАСОТ

//

Здравствениот дом Скопје на својот профил на „Фејсбук“ објави дека поради состојбата со коронавирусот, вакциналните пунктови во сите поликлиники работат секој ден од 12 до 18 часот.

„Драги наши родители и најмали корисници на здравствени услуги. Ве информираме дека поради актуелната состојба со коронавирусот, вакциналните пунктови во сите наши поликлиники работат од 12 ч до 18 часот. Вакцинацијата се одвива непречено според календарот за имунизација. Ви благодариме на разбирањето и чувајте се“, се наведува во соопштението објавено на социјалните мрежи.Претходна статија

ДЕФЕНС ЊУЗ: МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ПРИКЛУЧУВА КОН НАТО

Следна статија

ВРАБОТЕН ВО КЛИНИКАТА ЗА КАРДИОЛОГИЈА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Најново од Вести