ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ДОДЕКА РАБОТЕЛ ВО ФАБРИКА ВО ПРОБИШТИП

На 27.11.2019 околу 09.40 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување на лекарска помош се јавил В.М.(46) од Пробиштип, кој се здобил … Продолжи со читање ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ДОДЕКА РАБОТЕЛ ВО ФАБРИКА ВО ПРОБИШТИП