ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ДОДЕКА РАБОТЕЛ ВО ФАБРИКА ВО ПРОБИШТИП

//

На 27.11.2019 околу 09.40 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итната медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување на лекарска помош се јавил В.М.(46) од Пробиштип, кој се здобил со повреда при работа во фабрика во Пробиштип. Се преземааат мерки за расчистување на случајот.

Претходна статија

МОРЕНО ЈА ПРОДОЛЖИ ВОЈНАТА СО ЕНРИКЕ: ПРВО МИ БЕШЕ БЛАГОДАРЕН И ОДЕДНАШ – УДРИ СО НАВРЕДИ!

Следна статија

ЖИТЕЛИТЕ НА АЛБАНИЈА КОИ ОСТАНАА БЕЗ ДОМОВИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ЌЕ ПРЕСТОЈУВААТ ВО ХОТЕЛИ, НАЈАВИ РАМА

Најново од Вести