Петков го повика Радев да свика Совет за национална безбедност за преговорите со Северна Македонија

/

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за

Повеќе

Воени доктори од РС Македонија ќе се обучуваат во Воено-медицинската академија во Софија

//

Воени доктори од РС Македонија ќе се обучуваат во Воено-медицинската академија во Софија и во Военоморското училиште во Варна, додека припадници на

Повеќе

(Видео) Радев: Бугарската позиција во однос на РС Македонија наидува на сè поголемо разбирање кај нашите партнери

//

Повеќепати изјавив дека насекаде ја претставувам бугарската позиција со аргументи и таа наидува на сè поголемо разбирање. Исклучително е важно да имаме

Повеќе

Неделков пред состанокот со Тренчевска: Очекуваме деновиве да го затвориме проблемот со штрајкот!

/

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков пред средбата во Министерството за труд и социјална политика посочи дека очекуваат дека денеска ќе го затворат

Повеќе

Петровска од Софија: Новата безбедносна реалност во Европа повикува на сплотеност и зајакната колективна безбедност

/

„Новата безбедносна реалност на европскиот континент повикува на сплотеност и соработка, а нашата безбедност лежи во колективната безбедност на нашите сојузници во

Повеќе

СДСМ: Арсовска не може принтери да обезбеди а не па проекти, толку од кадрите на Мицкоски

/

Поради неспособноста на Арсовска администрацијата на Град Скопје остана без печатачи. Град Скопје и целата администрација без 31 принтер значи проблем во

Повеќе

Министерката Петровска во официјална посета на Бугарија, средба со министерот Заков

/

Министерката за одбрана Славјанка Петровска, заедно со делегација од Министерството и од Армијата денеска престојува во еднодневна официјална посета на Бугарија. По

Повеќе

Дали вработените во градинките кои штрајкуваа ќе добијат цели плати, Тренчевска и Неделков на нова средба!

/

Во Министерството за труд и социјална политика претпладнево ќе се оддржи нова средба помеѓу министерката Јованка Тренчевска и претседателот на Синдикатот за

Повеќе