(ВИДЕО) КОЛЕВ: ПОВИКУВАМ НА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО ШТИП-ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ Е НАЈВАЖНО

„Би сакал да ја поздравам иницијативата на градоначалникот на општина Штип г. Благој Бочварски, да побара…

ТРЕБА ЛИ И НИЕ ДА СЕ СОБЛЕЧЕМЕ ЗА ДА БИДЕМЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ?!

Понеделнички, тие што ќе одат да плаќаат рата од кредит можат да се соблечат по гаќи……

ФИЛИПЧЕ ГО ПОВИКА АГАТАНГЕЛ ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ПОВИКОТ ДО ВЕРНИЦИТЕ ДА ОТИДАТ ВО ЦРКВА ЗА ЗАДУШНИЦА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека повикот на епископот на Повардарската епархија Агатангел верниците масовно…

БОКИ 13 НУДИ ДУЌАН ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЗА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА

Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски-Боки 13, денеска повторно пред Апелацискиот суд во Скопје побара да му…

19 ГОДИНИ ОД ЗАГИНУВАЊЕТО НА ТРОЈЦАТА БРАНИТЕЛИ КАЈ ГАЈРЕ

Тројцата воени резервисти, битолчаните Влатко Миленковски и Благојче Силјановски, како и Пеце Матичевски од Новаци, припадници…

ПЕТАР КОЛЕВ: МАКЕДОНИЈА ПОМИНАЛА МНОГУ, ЌЕ ГО ПОМИНЕ И ОВА!

„Неспособноста, селективноста и деструктивностa се од една страна, а ние граѓаните од друга, со јасна желба…

ЗАЕВ ГО НАПАДНА МИЦКОСКИ: ПОЛИТИЧАРИТЕ ШТО ГИ КРШАТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ НЕМААТ МЕСТО ВО ПОЛИТИКАТА

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните,…

ГЕЈТС: КОГА ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ ЈА ПРОШИРИМЕ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ

Вакцините се важни, изјави за Би-Би-Си американскиот милијардер Бил Гејтс . Гејтс даде големо интервју за…

ДОЈРАН ЌЕ СЕ НАПОЛНИ ЗА ДУХОВДЕНСКИОТ ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

Дојранчани очекуваат во текот на денот, особено со зголемен интензитет во попладневните часови, викендиците да се…

17 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД ЛИПКОВО, ДВАЈЦА ОД КУМАНОВО

Деветнаесет нови случаи во изминатото деноноќие се регистрирани на подрачјето на Центарот за јавно здравје Куманово.…