вторник, март 26, 2019

Вести

ЗАЕВ КОН МИЦКОСКИ: ВИЕ ГО КОЧИТЕ ЕВРОПСКИОТ ПАТ НА МАКЕДОНИЈА

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев во емисијата „Само вистина“ го обвини Христијан Мицкоски, дека неговата партија ВМРО-ДПМНЕ го кочи европскиот пат на Македонија. Заев истакна дека ВМРО-ДПМНЕ го кочел европскиот пат на земјата со својот став за Договорот за името со Грција потпишан во селото Нивици. Сега со пречките што ги создава околу статусот […]

Култура

АНА БЛАНДИЈАНА – ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „ЗЛАТЕН ВЕНЕЦ“ НА СВП ЗА 2019

Романската поетеса Ана Бландијана е лауреат на годинашниот „Златен венец“ на Струшките вечери на поезијата. Одлуката денеска, на Светскиот ден поезијата, ја соопштија дирекцијата и Управниот одбор на СВП, чие 58-мо издание традиционално ќе се одржи на крајот на август. „Златниот венец“ на Ана Бландијана ќе и биде врачен на меѓународниот поетски митинг „Мостови“ на […]

МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА „ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО Ѝ Е ПЕТРУНИЈА“ НА 14 МАРТ ВО CINEPLEXX

Македонската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска по неверојатниот успех на Берлинскиот Филмски Фестивал и освоените две награди (престижната наградата на Екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на независни киноприкажувачи) ќе ја има македонската премиера на 14 март во кино Cineplexx, Скопје и на 15 март во […]

Љубовни приказни

ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ КОИ НАЈЧЕСТО ИЗНЕВЕРУВААТ

Да се ​​биде изневерен во љубовта е едно од најтешките разочарувања што некој може да ги претрпи во врската. Чувството е страшно. Вие мислите дека сте единствената за него и во еден момент разбирате дека за човекот до вас има и друга или други кои се „единствени“. Потоа како по некое непишано правило тој се […]

ДАЛИ ВАШИОТ СОПРУГ Е СРЕЌЕН СО ВАС?

Се прашувате ли дали вашиот сопруг е среќен со вас? Ова е едно од прашањата на кои скоро сите жени сакаат да го знаат одговорот. Секој сака да биде сакан и да го направи својот партнер да се чувствува како да е на почетокот на среќната и хармонична врска. Постојат неколку јасни знаци од кои […]

ПРИЈАТЕЛКЕ, НЕКОЈА НИ ГО „ЈАВА“ МАЖ ТИ

Две другарки излегуваат на кафе. А едната загрижена оф леле мајко, чиниш на силиконите од цицките им поминал рокот па итно треба да оди на операција. Арно ама ситуацијата е толку многу комплицирана што силиконите на најверните другарки е последната дупка на дувалото што би требало да ги вознемири. Седнува Мара во кафичиот и со […]

Кој според Вас ќе биде идниот градоначалник на Општина Охрид?
12 гласови · 12 одговори
Гласај

СЛЕДЕТЕ НЀ НА FACEBOOK

СЛЕДЕТЕ НЀ НА INSTAGRAM

СЛЕДЕТЕ НЀ НА TWITTER

НАЈНОВИ ВЕСТИ НА GRID.MK

Основачко собрание на Граѓанско Демократска Унија

ГДУ

ОСНОВАЧКО СОБРАНИЕ НА ГРАЃАНСКО ДЕМОКРАТСКА УНИЈА18.03.2018

Gepostet von Граѓанско Демократска Унија am Dienstag, 3. April 2018

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНО