Милков: Влезот на Бугарија во Организацијата за економска соработка и развој е најсериозниот интегративен напор по ЕУ и НАТО

//

Влезот на Бугарија во Организацијата за економска соработка и развој е најсериозниот интегративен напор на нашата земја по нашиот прием во ЕУ

Повеќе

Стрелашки клубови од Благоевград и Сандански со медали од турнир по спортско стрелаштво во Охрид

/

Стрелашките клубови „Пирин“ /Бл/ и „Санел“ од Сандански беа меѓу наградените на меѓународниот турнир во спортско стрелаштво во Охрид /Северна Македонија/. Одличен

Повеќе

Русија тврди дека 79 платеници од Македонија војуваат во Украина, македонското МНР вели немаат податоци

//

Русија објави нова статистика за учество на, како што ги нарекуваат, странски платеници што се борат на страната на Украина. Меѓу земјите

Повеќе

Зеленски: Војната на Русија против Украина мора да заврши со ослободување на Крим

/

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека конфликтот со Русија нема да заврши додека не се ослободи црноморскиот полуостров Крим, кој Москва

Повеќе

Градскиот суд во Софија ги регистрираше партиите на Стефан Јанев и на Кирил Петков за учество на предвремените парламентарни избори во Бугарија

/

Градскиот суд во Софија дозволил „Бугарски подем“ да се запише во регистарот на политички партии, јави дописникот на МИА од Софија. Стефан Јанев пред

Повеќе