Грчката комисија за имунизација не препорачува масовна вакцинација против мајмунски сипаници, туку само во одредени случаи

/

Не постојат знаци за масовна вакцинација за заштита од мајмунските сипаници, поради епидемиолошките и клиничките карактеристики на болеста, соопштија од Националната комисија

Повеќе

Кисинџер: „Ако наскоро не дојде до мир, на Европа и се заканува уште поголема војна“

/

Поранешниот американски државен секретар и претседателски советник за национална безбедност Хенри Кисинџер на Светскиот економски форум во Давос го повторил предупредувањето издадено

Повеќе

Ердоган: Мицотакис „повеќе не постои“ за мене, никогаш нема да се согласам за средба со него

/

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска изјави рече дека грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис повеќе не постои за него по забелешките и

Повеќе