Во Кинотека на Македонија се одржа осмото издание на Меѓународниот фестивал на етнографски филм ЕТНОФФ

///

На 25.09.2022 во Кинотека на Македонија се одржа осмото издание на Меѓународниот фестивал на етнографски филм – ЕТНОФФ, поддржан од Агенцијата за

Повеќе

Бектеши: Рудници, казина и банки нема да бидат поддржани, а угостители и хотелиери да

/

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат поддршка,

Повеќе

(Видео) Спасовски: Ги подобруваме сообраќајните капацитети во насока на забрзан локален и рамномерен регионален развој

/

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со претседателот на Владата на РСМ Димитар Ковачевски, министерот за транспорт и врски Благој

Повеќе

(Видео) Митева: МОН платило пола милион евра за еднократна употреба на скрипти, кој профитира, а кој губи од двојно плаќање за иста работа?

/

Сведоци сме на молк од МОН за потрошените половина милион евра за печатените привремени учебници. Молк за огромниот скандал преку кој власта

Повеќе

Маричиќ-Ќучук: Низ соработка градиме пријателства и создаваме нови можности за младите од двете земји

/

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска во Брисел заедно европратеникот и известувач за Северна Македонија во Европскиот

Повеќе