Сирените повторно се огласија во неколку украински градови

/

Воздухопловните сирени утрово повторно се огласија низ Украина.

Според локалните медиуми, сирени се слушнале во регионите на Киев, Лавов, Днепар и Запорожје.

Би-би-си потсетува дека украинскиот претседател Володимир Зеленски ги предупредил Украинците да се подготват за уште поголеми операции на руската армија на истокот од земјата.Извор: ТемитеПретходна статија

Виталиј Кличко: Повлекувањето на Русите не значи дека се откажале од Киев

Следна статија

Русија продолжува да го гранатира Донбас

Најново од Вести