Ако имам непријавен имот уште утре ќе го донирам на ВМРО-ДПМНЕ, рече Петровска

/

Во вечерашното гостување на министерката за одбрана Славјанка Петровска во „Само вистина“ со пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ, Ковачки ја обвини дека во анкетниот лист испратен до Државната комисија за спречување корупција не пријавила имот во скопско.

-Немам непријавен имот ниту недвижен, ниту движен. Барам да ми се извините. Ако постои таков имот уште утре ќе го донирам на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи и онака со судска наредба на вашата партија и се одзема имотот, кажа Петровска.

Претходна статија

Полска не и дозволи на Украина да се вклучи во истрагата за вчерашната експлозија

Следна статија

Шведска изгласа измени во Уставот на барање на Турција заради засилување на борбата против тероризмот

Најново од Вести