| |

АНТОНИО МИЛОШОСКИ ЈА НАРЕЧЕ БУГАРИЈА ЗЕМЈА НА ИСТОЧНИТЕ ДИЈАЛЕКТИ И ГИ ПОЗДРАВИ ПРЕДАВНИЦИТЕ ЗАЕВ И ДИМИТРОВ

ЕУ им определи “специјален, безусловен и мало сутра” датум на Заев и Димитров , прецизен до секунда, соопштен јасно и дрско од премиерот на земјата на источните дијалекти Бојко Борисов во 42мин и 30 секунди, Наздравје бричење предавници, напиша Антонио Милошоски на Твитер.Слични Објави