АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ДЕТЕ НА ВЕЛОСИПЕД ВО ПРИЛЕП, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

/

Малолетен велосипедист е тешко повреден откако во него удрил автомобил, а возачот избегал.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 18.45 часот на бул.„Гоце Делчев“ кога неидентификуван возач со патничко возило удрил во велосипед управуван од малолетник од Прилеп и избегал.

Малолетникот со тешки телесни повреди бил пренесен во Градска болница Прилеп.„Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот“, соопшти МВР.

Претходна статија

ПЕТРОВСКА: ДАЛИ ВМРО-ДПМНЕ САКА ДА ГРАДИ НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НА ПЛАЦОТ НА САМСОНЕНКО?

Следна статија

(ВИДЕО) МИТЕВА: ЕКСПЕРИМЕНТИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО ПРОДОЛЖУВААТ

Најново од Вести