Бараме еднаквост за сите, не не игнорирајте-Лицата со попреченост на протест пред Влада

/

Лицата со попреченост денеска излегоа пред зградата на Владата во Скопје за да го искажат својот револт.

На протестот беа присутни десетици лица кои испратија различни пораки до Владата.– Влада која не ги почитува – преговара со лицата со посебни потреби за зголемување на мобилноста и нега од трето лице, не треба да го води народот, беше само една од пораките.

Претходна статија

Петровска: Северна Македонија ќе продолжи да ја поддржува Украина, во подготовка нова четврта одлука за помош

Следна статија

Судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот продолжува на 31 октомври

Најново од Вести