БОКСЕРОТ ФЛОЈД МЕЈВЕДЕР СО ГОЛЕМ ГЕСТ КОН ФАМИЛИЈАТА НА УБИЕНИОТ ЏОРЏ ФЛОЈД

/

Најдобро платениот боксер во историјата, Флојд Мејведер, понуди да ги покрие сите трошоци околу погребот на Џорџ Флојд, кој беше убиен од полицаец, за време на своето приведување кон крајот на минатиот месец.

Според локалните медиуми, роднините на 46-годишниот Флојд ја прифатиле понудата на повеќекратниот светски шампион во бокс.

Убиството на Џорџ Флојд на 25 мај предизвика големи немири во Соединетите држави и доведе до судири меѓу граѓаните и полицијата во скоро секој поголем град во земјата.

Претходна статија

ПАНОВСКИ: КАРАНТИН ЗА ОПШТИНИТЕ СО ЖАРИШТА, РАБОТАТА Е НАДВОР ОД КОНТРОЛА

Следна статија

ГДУ- ОХРИД: ШТО СЕ СЛУЧУВА СО УНЕСКО И ДИВОГРАДБИТЕ?

Најново од Вести