| |

БОМБА НАЈДЕНА КАЈ МАВРОВСКОТО ЕЗЕРО

Триесет и шестгодишниот С.Ш. од Гостивар вчера во полиција пријавил дека покрај брегот на Мавровското Езеро, помеѓу селата Леуново и Никифорово, кај место викано „Црн камен“, пронашол експлозивна направа.

Полициски службеници од СВР Тетово по извршениот увид констатирале дека станува збор за рачна бомба. Рачната бомба била безбедно отстранета од локацијата.

Слични Објави