„ПЕТРОВДЕНСКИТЕ КОНАЦИ“ ЗАПОЧНУВААТ СО „ МУЗИКА ЗА ФЛЕЈТА И ПИЈАНО“

Во четврток на 5 јули 2018 г. со настанот насловен „Музика за флејта и пијано“ во…

САМО ЗА МИЛИОНЕРИ: ТОП 8 НАЈСКАПИ ДЕСЕРТИ ВО СВЕТОТ

 Парче од свадбената торта на Хари и Меган Маркл чини помеѓу 600 и 800 долари. „Невообичаено…

ВМРО-ДПМНЕ: ГО ИЗРАЗУВА СВОЕТО НЕЗАДОВОЛСТВО ОД НАЧИНОТ НА КОЈ ШТО СЕ ЗАКАЖА ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ го изразува своето незадоволство од начинот на…

МИЛЕНКО ИСПАДНА ВО ДЕЛИРИУМ ОД ВЕСТА ДЕКА „ПЦОВИСАЛ“ БОЖИДАР ДИМИТРОВ

Најпознатиот новинар меѓу козарите и најпознатиот козар меѓу новинарите Миленко Неделковски испадна во делириум од веста…

АВСТРИСКИТЕ ПРИОРИТЕТИ ПРЕТСТАВЕНИ ПРЕД КОМИСИЈАТА ЗА ЕВРОПСКИ ПРАШАЊА

На денешната 17. седница на Комисијата за европски прашања, со која претседаваше претседателот на Комисијата, г.…

КРСТЕ ЈОВАНОВСКИ: КАКО СЕГА ЌЕ ЈА ВИКАМЕ МАКЕДОНСКА КРВАВА СВАДБА?!

„Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух и додека ме држи памет, дека мојот дедо,…

ЗАЕВ: ОД 1 ЈАНУАРИ 2019 ГОДИНА БЕСПЛАТНО БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ ЗА СИТЕ

Премиерот Зоран Заев од собраниската говорница денеска најави дека од 1 јануари следната година ќе има…

ИЗЛОЖБА НА ГОРДАНА ВИНЧИЌ ВО КРИВА ПАЛАНКА

„Идентитет“ е насловот на изложбата на Гордана Винчиќ, која вечерва (2 јули) од 19 часот ќе…

ИППГ ЗА ПРАВАТА НА ЛГБТИ ЛИЦАТА НА РАБОТЕН ПРИЕМ ВО ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА

По повод формирањето на Интерпартиската парламентарна група за правата на ЛГБТИ луѓето, на покана на Н.Е.…

НОВИ КОШОВИ ВО ДВОРОТ НА ООУ „ПЕТАР ПОП АРСОВ”

Општина Карпош денеска ги замени старите и дотраени кошови во училишниот двор во ООУ „Петар Поп…