Поради кастрење на гранките во Центар, бесплатен паркинг за возилата во катната гаража кај„БЕКО“

Утре (16.02.2018 година, петок) екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ и ЈП „Градски паркинг“ ќе спроведат…

Филмот „Исцелител“ добитник на награда за најдобар филм на престижниот филмски фестивал Санта Барбара во Калифорнија

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар филм на престижниот филмски…

Во Даут пашин амам вечерва се отвора изложбата „Борко Лазески 1917-1993“

На изложбата свои обраќања ќе имаат министерот за култура Роберт Алаѓозовски, Соња Абаџиева – критичар од…

ВМРО-ДПМНЕ: Додека економијата тоне, трошоците за живот растат, а граѓаните секојдневно осиромашуваат

Додека економијата тоне, трошоците за живот растат, а граѓаните секојдневно осиромашуваат власта на СДСМ предводена од…

Бугарскиот претседател Румен Радев утре ќе ја посети Македонија

Бугарскиот прeтседател Румен Рaдев утре доаѓа во официјална посета на Македонија во придружба на двајца митрополити…

Обвинетите во „Т.Н.Т“ денеска на увид во „бомбите“ за Космос

Денешното рочиште закажано за случајот „ТНТ“ во кој обвинети се поранешниот премиер, Никола Груевски и поранешниот…

На Саем за органски производи во Германија учествуваат 20 македонски компании

Дваесет македонски компании учествуваат на Саемот за органски производители и преработувачи „Биофах“, што се одржува од…

Времето денес: облачно и студено, со повремен снег

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен снег со слаб интензитет особено претпладне во…

ВИДЕО: Стапи во сила договорот за добрососедство и пријателство меѓу Македонија и Бугарија

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров и неговата бугарска колешка Екатерина Захариева денеска…

„Murder Ballads“ – концерт на Филхармонијата за Денот на вљубените

„Murder Ballads“, според албумот на Ник Кејв, е насловен вечерашниот концерт на Македонската филхармонија по повод…