ЦУКЕРБЕРГ ГО ЗГОЛЕМИ СВОЕТО БОГАТСТВО И ПОКРАЈ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

/

Oсновачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, го зголеми своето богатство за 31 милијади долари оваа година, иако истата е одбележана со кризата предизвикана од коронавирусот.

Порастот на богатството на Цукерберг се должи на зголемувањето на цените на акциите на компанијата. Богатството на милијардерот во моментот изнесува 86,5 милијарди долари.Како резултат на ова, Цукерберг стигна до четвртото место на листата на најбогатите луѓе во светот. Во април, тој се најде на седмото место на тој список.Претходна статија

ДОКТОРОТ ШТО ЈА РАКОВОДЕШЕ ОПЕРАЦИЈАТА ЗА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА БУБРЕЗИТЕ НА ЕМИЛИЈА ДИНЕВА РАСКАЖУВА

Следна статија

ГДУ: МОЛКОТ ОД СТРАНА НА ВЛАДАТА ЗА ПОМОШТА КОЈА ЗАМИНА КОН ФИРМИ НА БИВШИ ФУНКЦИОНЕРИ, КАЗИНА И КОЦКАРНИЦИ НЕ Е ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Најново од Вести