Данела Арсовска го разреши директорот на ЈП Водовод и канализација Перински поради самоволие

/

Разрешен е Златко Перински, директорот на Јавното претпријатие Водовод и канализација – Скопје, поради самоволие и несоодветно постапување во постапка за милионски тендер, соопшти Град Скопје.

„Поради обиди за влијание кои се сметаат за тенденција која ги потврдува основаните сомневања на Град Скопје за самоволие и несоодветно постапување во постапката за избор на изведувач на тендер вреден 136 милиони евра, за изведба на пречистителна станица, Перински е разрешен во петокот на 9 септември“, соопшти кабинетот на градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Половина милијарда евра ќе се потрошат за струја

Следна статија

СДСМ: Референдумот е нова измама на Мицкоски за граѓаните која нема да успее

Најново од Вести