ДЕНДИАС НА СРЕДБИ ВО БЕРЛИН

/

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас денеска е во посета на Берлин, каде што ќе оствари средби со неговиот германски колега Хајко Мас, со претседателот на Бундестагот Волфганг Шојбле, како и со претставници на Комисиите за надворешни работи и за европски работи во Бундестагот, јави дописничката на МИА од Атина.

Од Министерството за надворешни работи на Грција соопштуваат дека на средбите се очекува да стане збор за прашања од билатерален и регионален интерес, со акцентот ставен на случувањата во Источниот Медитеран, на германското претседателство со ЕУ, како и на други теми од европски интерес.

Претходна статија

БАЈДЕН ИНДИРЕКТНО ПРИЗНА ПОРАЗ?!

Следна статија

АРМИЈАТА ЌЕ МУ ПОМАГА НА МВР ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА БОЛНИЦИТЕ

Најново од Вести