Досега попишани вкупно 618.120 лица

/

Вкупно 618 120 лица, 191 839 домаќинства и 257 099 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за статистика.

Можноста за самопопишување на лица во странство, пак, досега ја искористиле – 192 827 лица.Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, кој официјално започна на 5 септември ќе трае до 30 септември.

Претходна статија

Холандија го укинува физичкото растојание и воведува ковид-пропусница

Следна статија

Откриени две илегални лаборатории за производство на марихуана во Скопје

Најново од Вести