Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

/

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 10 јуни (петок) 2022 година, Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.Претходна статија

Спасовски: Го разрешивме случајот со пожарот во центарот „Иван Михајлов“, еден приведен

Следна статија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги продаде плочките од 100.000 евра од Белиот дворец и парите да ги врати кај граѓаните

Најново од Вести