ЕУ ГО ПОВИКА ИРАН ДА СЕ ДРЖИ ДО НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР

//

Европската унија го повика Иран да го почитува нуклеарниот договор од 2015 година откако Техеран го пречекори дозволеното количество на слабо збогатен ураниум. ЕУ има проблеми да го одржи во живот овој договор, една година откако американскиот претседател Доналд Трамп се повлече од него и воведе санкции врз Иран.Претходна статија

„ЕКОСВЕСТ:“ ЖАЛБА ДО ЕНЕРГЕТСКАТА ЗАЕДНИЦА ЗА ФАВОРИЗИРАЊЕ НА МАЛИТЕ ХИДРОЕЛЕКТРАНИ

Следна статија

КАВАДАРЕЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ СИНОЌА СПАСИЛЕ КУЧЕ ОД ВОДИТЕ НА РЕКАТА ЛУДА МАРА

Најново од Вести