Филипче ветува дека за две недели ќе се вакцинираат сите пријавени граѓани

/

Од понеделник во наредните две недели ќе бидат вакцинирани сите 150.000 граѓани кои се пријавиле, а не добиле термин за вакцинација. Откако ќе се вакцинираат тие, пунктовите се отвораат за сите граѓани без закажување, а ќе има и теренска вакцинација.

„Почнивајќи од понеделник или вторник по системот највозрасни па најлмади граѓни и сите ќе добијат термин во период од следните две недели“, вели Филипче.

Вечерва пристигнуваат 100 000 вакцини на фајзер, а во недела 500 000 на Синовак. Целиот напис прочитајте го овде.Извор: Zoom. mkПретходна статија

Османи: Во Софија разговаравме за надминување на разликите

Следна статија

Извршен атентат врз претседателот на Колумбија

Најново од Вести