Фондот за здравствено осигурување доби нова директорка

/

Владата на денешната седница одлучи нова директорка на Фондот за здравствено осигурување да биде Магдалена Филиповска-Грашкоска.

„На денешната владина седница, за директорка на Фондот за здравствено осигурување на Република Северна Македонија, на предлог на министерот за здравство е именувана Магдалена Филиповска – Грашкоска“, стои во соопштението на Владата.Претходна статија

Ковачев бара остра реакција од бугарската влада поради изјавата на Мицкоски дека Софија се однесува кон Скопје исто како Москва кон Киев

Следна статија

Европскиот парламент побара влегување на Романија и Бугарија во Шенген зоната

Најново од Вести