ГЕРОСКИ: ЉУБОВНАТА СТОРИЈА НА БОКИ ТРЕДИЧИ

//

„Заев или не може или не смее да ги слуша оние што сакаат да му помогнат, па затоа “тргува со умот” со криминогени типови со кои е опкружен и со луѓе што секако политички ќе го уништат. Уште целосно не ги разбирам причините за овој неверојатен политички суицид на отворена сцена.

Другарки и другарчиња, да ве потсетам.

Уште во првата од серијата приказни за Коки, Фрики, Кики и другите, со кои ја најавив аферата “Рекет”, најпријателски го посоветував премиерот Зоран Заев скандалот веднаш да го затвори по принципот “кој коњ се фати, тој врши”. Тогаш тоа сė уште беше можно“, пишува во својата најнова колумна новинарот Бранко Героски.Претходна статија

ГДУ: ЗОШТО ОБВИНИТЕЛСТВОТО МОЛЧИ ЗА СНИМКАТА И НЕ ЈА ПОВИКУВА ЈАНЕВА НА РАСПИТ?

Следна статија

ПРИКАЗНА СО УБАВ КРАЈ: БОРЈАНКА ПЕШЕВСКА ЖИВЕЕШЕ ВО ЗАПУШТЕНА КУЌА БЕЗ ВОДА И ТОАЛЕТ – СО ПОМОШ НА СОСЕДИТЕ ДОБИ НОВ ДОМ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да