ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА ВО РАФИНЕРИЈАТА ЗА ГАС ВО ФИЛАДЕЛФИЈА

/

Во Филаделфија имаше голема експлозија во рафинеријата за гас, објави „Фокс њуз“.

Рафинеријата се наоѓа во градот, а во близина е и спортски комплекс.

hood’s favorite vegan@1nicetownbean

@6abc @CBSPhilly @FOX29philly Philadelphia energy Solutions Refining Complex at about 4:15 am14210:50 AM – Jun 21, 2019 · Philadelphia, PA165 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Се уште нема информации за штети и потенцијални жртви.

Властите потврдија дека во раните утрински часови по локално време дошло до пожар во комплексот стар 150 години. Но, тие не дадоа повеќе детали.

На социјалните мрежи почнаа да се шират снимки од експлозијата.Jonathan Triboletti@JonnyTriBBz6

Just witnessed this explosion heading to Philly airport.. praying no one was hurt9210:30 AM – Jun 21, 2019128 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Како што објави „Ен-би-си“, сведоците што живеат во соседството велат дека слушнале повеќе експлозии. Тие беа, велат тие, толку силни што им паѓаа работите во домот.

Во комплексот каде што се случи експлозијата, работат околу 1.000 луѓе.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ЕУ ТРЕБА ДА БИДЕ ПРОАКТИВНА ВО ОТВОРЕНИ ПРАШАЊА НА ЗАПАДНИОТ БАЛКАН ЗА ДА ОДВРАТИ РУСКО ВЛИЈАНИЕ

Следна статија

ЗАЕВ ЗА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА: ЗА ДА УСПЕЕМЕ ТРЕБА ЗАЕДНО ДА ЗРЕЕМЕ

Најново од Вести