ИНЦИДЕНТ СО МИГРАНТИ НА УНГАРСКАТА ГРАНИЦА

/

На унгарската граница дошло до инцидент кога мигранти се обиделе да влезат во Унгарија и воедно во територијата на ЕУ, по што полицаец почнал да пука.

Полицаецот испукал три куршуми како предупредување што околу 60 мигранти се обиделе да влезат. Во инцидентот никој не е повреден. Преминот е затворен, додека поголемиот контролен пункт за меѓународни патници и товарен превоз е отворен.Извор: ТВ СтарПретходна статија

ШЕКЕРИНСКА: ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО, Е КЛУЧОТ ЗА ПОБРЗО ЧЛЕНСТВО, ЗА ПОБРЗ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ

Следна статија

ХУЛИГАНИ СО ФАКЕЛИ И ЧАДНИ БОМБИ ГО НАПАДНАА ДОМОТ НА ДИРЕКТОРОТ НА ЈУНАЈТЕД (ВИДЕО)

Најново од Вести