ИРАН ОТКРИВА НОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА НАПАДОТ ВРЗ АМЕРИКАНСКАТА БАЗА

/

Иран наскоро ќе открие нови информации за ракетниот напад што го започна врз американската база во Ирак минатиот месец, изјави Амирал Хаџизаде, началник на воздухопловната дивизија Револуционерна гарда, пренесе ИСНА.

Тензиите меѓу Иран и Соединетите држави се зголемени по убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани во напад со американско беспилотно летало во Багдад на 3 јануари, пренесува „Ројтерс“.

Потоа, Иран во знак на одбрана започна ракетен напад врз базата Аин ал Асад во Ирак.Извор: МакфксПретходна статија

ЛЕБРОН ЏЕЈМС САКА ЕКС-ЈУ КОШАРКА: ГИ ОДБРА ДОНЧИЌ И ЈОКИЌ ВО СВОЈОТ ТИМ

Следна статија

ПОЛИЦИСКИОТ СИНДИКАТ ГИ ОХРАБРУВА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ДАДАТ ПОДДРШКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ НА ПРЕДЛОГ ЗАКОНОТ ЗА АГЕНЦИЈА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ

Најново од Вести