ЈАЈА ТУРЕ ЈА ОБВИНИ ФИФА: НИШТО НЕ СЕ ПРЕЗЕМА ПРОТИВ РАСИЗМОТ!

Поранешниот играч за врска на Барселона и Манчестер Сити, Јаја Туре, ја обвини Меѓунарадната фудбалска федерација (ФИФА) дека не е заинтересирана да ги реши проблемите околу расизмот.

Неговите зборови доаѓаат откако англиските репрезентативци претрпеа навреди на расна основа во Софија, на мечот против Бугарија во квалификациите за ЕУРО.Претходна статија

МИЛАНО ЌЕ ГО ПОВЛЕЧЕ ДРЕСОТ СО БРОЈ 11 НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ДИНО МЕНЕГИН (ФОТО)

Следна статија

СЕЛО ГОРИ, БАБА СЕ ЧЕШЛА: МАКЕДОНИЈА НА СТО ДЕНА ДО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП СЀ УШТЕ Е БЕЗ – СЕЛЕКТОР!

Најново од Спорт