ДЕСЕТДНЕВНА ЖАЛОСТ ПОРАДИ ЖРТВИТЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ШПАНИЈА

Шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека во јули ќе се отворат граници за странските туристи и…

АКТИВИСТКАТА БРАНКИЦА ДИМИТРОВСКА ВЛЕГУВА ВО ПОЛИТИКАТА ПРЕКУ НЕЗАВИСНА ЛИСТА „НИШТО ЗА НАС БЕЗ НАС“

Активистката за правата на лицата со попреченост Бранкица Димитровска, заедно со други лица со попреченост, родители…

ВО ПРЕКИН СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ ГОСТИВАР – ЧЕГРАНЕ

Сообраќајот на регионалниот пат Гостивар – село Чегране, на потегот од излез од село Чајле кон…

БРАКОТ ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ Е СВЕТО НЕШТО

Разликата помеѓу знаковите во Зодијакот можат да се воочат и во пристапот кон брачниот живот. Брак…

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА МАЖ НА 70 ГОДИШНА ВОЗРАСТ

Маж од Лабуништа починал на 70 годишна возраст од коронавирус во Градската болница „8-ми Септември“, информираат…

МЗ: 46 НОВОЗАБОЛЕНИ, ВКУПНИОТ БРОЈ ИЗНЕСУВА 663 ИНФЕЦИРАНИ ЛИЦА

Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид 19. Со ова бројката на дијагностицирани…

МЕСЕЦ НА НЕЗАБОРАВНИ ФИЛМОВИ СО „МАЛИОТ СКИТНИК“ НА ГОЛЕМИОТ ШАРЛО

Јазикот што го говорат јунаците во филмовите може да биде најразличен, може да биде и без…

МИЗРАХИ: ЌЕ ПЛАТАМ 5 ИЛЈАДИ ЕВРА, ТАБЛАТА СО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА НЕ ЈА МЕНУВАМ

Министерката за труд и социјална политика во техничката влада, Рашела Мизрахи, повторно даде прес-конференција пред паното…

СДСМ ДОСЛЕДНО ГИ РЕАЛИЗИРА СТРАТЕШКИТЕ РЕФОРМИ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, ОБЕЗБЕДУВА ПОДОБРИ УСЛОВИ ЗА РАБОТА ВО АРМИЈАТА

„Измените во Законот за служба во Армијата усвоени на предлог на Владата предводена од СДСМ обезбедуваат…

СДСМ СО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ НА ПОСЛЕДНАTA ИНТЕРНЕТ АНКЕТА НА НАШИОТ ПОРТАЛ

Владејачката партија СДСМ доби 34% од гласовите на нашата последна анкета насловена „За кого ќе гласате…