Јовановски: Сега е време на преживување, а не за даночни реформи

/

Потпретседателот на ССМ, Зоран Јовановски во гостување во емисијата Клик Плус на ТВ21 рече дека сега е време на преживување, а не за даночни реформи.

-Мислам дека постои општ консензус во ваква ситуација на максимална неизвесност и на масата е веќе темата за ликвидност и отежната ликвидност, пролонгиран рок на извршување на обврските. Ова не е момент кога би требало веројатно да зборуваме за даночни реформи. Тоа сме го кажале ние и со министерот за финансии отворено, значи сите теми заслужуваат да се разговараат меѓутоа треба да има нормален амбиент кога тоа би го разговарале, рече Јовановски.

Претходна статија

Гаши: Додека сме во Владата ќе бараме рамноправност, доколку некој се обиде поинаку, нека се обиде, нема да им излезе на добро

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе открие нова афера со кодно име „Тајни имоти“

Најново од Вести