КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ДВЕ ДЕЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА КРАЖБА ОД ПЕНЗИОНЕРКА ВО СТРУМИЦА

/

СВР Струмица поднесе кривичнa пријавa против 13-годишен малолетник од Струмица и 15-годишен малолетник од с.Банско, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 21.04.2020 година во домот за пензионери на ул.„Ленинова“ во Струмица пријавените со употреба на сила од оштетената М.Л. одзеле пари, мобилен елефон, рачен часовник и златни обетки.Претходна статија

ЌЕ ИМА НЕЗАВИСНА ПРОЦЕНКА ЗА ОДГОВОРОТ НА СЗО ЗА ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19

Следна статија

ТРОЈЦА ПРИПАДНИЦИ НА ЕБР СЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19

Најново од Вести