Мајмунски сипаници се појавија и во Хрватска

/

Како што јави Хрватската радио телевизија (ХРТ), станува збор за маж што престојувал во Италија и Шпанија

Во Хрватска вчера е потврден прв случај на мајмунски сипаници, јави Хрватската радио телевизија (ХРТ).

Според информациите, се работи за маж што престојувал во Италија и Шпанија. Лицето има поблаг облик на мајмунски сипаници и не е хоспитализиран, само е во домашна изолација.Сомнежот за болеста е потврден и со ПЦР-тест.

Претходна статија

Развојната банка со нова кредитна линија за енергетска ефикасност преку банки учеснички

Следна статија

Бугарското МНР за Рама: Слушаме неиспровоцирани тешки, навредливи квалификации од шеф на влада

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да