МИХОВ: АКО ЈП „ИСАР“ ВАКА ГО СОБИРА ОТПАДОКОТ ГРАДОТ ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ДЕПОНИЈА!

//

„ JП „ИСАР” изгледа заборавиле дека овие контејнери во Караорман воопшто постојат. Ако вака го собираме отпадокот, скоро цел град ќе се претвори во дива депонија. Дами и господа, завршете си ја работата за која земате плата од даноците и давачките на граѓаните“, напиша на својот facebook профил потпретседателот на ГДУ-Штип, Марјан Михов.

Претходна статија

ЗАЕВ: ОЧЕКУВАМ ЕУ ДА СЕ ВРАТИ НА ИЗВОРНИТЕ ПРИНЦИПИ И ДА ПОКАЖЕ ПОГОЛЕМА ГРИЖА И ВНИМАНИЕ ЗА ПРОЦЕСИТЕ ЗА ПРОШИРУВАЊЕ

Следна статија

СЕЛА ГО ПОВИКА РЕКА ДА Ѝ СЕ ПРИКЛУЧИ НА АЛИЈАНСА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да