|

Министерот Муцунски во работна посета на Хрватска

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски, денес (сабота, 29 јуни 2024г.) ќе престојува во работна посета на Република Хрватска, каде што на покана на министерот за надворешни работи на Хрватска, Гордан Грлиќ Радман ќе учествува на Дубровник форум 2024.

Министерот Муцунски ќе има обраќање на панелот „Западен Балкан: Отворање на реформскиот потенцијал”.

На маргините на форумот, министерот ќе оствари и бројни билатерални средби со свои колеги од повеќе земји.

Слични Објави