|

Нападната вработена на Клиниката за радиологија

Вработена на Институтот за радиологија при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ синоќа била нападната од страна на пациент.

Според информациите, В.Н. (42) пријавила дека околу 14.30 часот, додека била на нејзиното работно место, дошол И.Р. и почнал агресивно да се однесува кон неа.

Се работи на расчистување на случајот.

Слични Објави