НАСИЛНИЦИТЕ ОД ШТИП ОДАТ ВО 30-ДНЕВЕН ПРИТВОР

/

Пред малку е одреден триесетдневен притвор за тепачите на девојката од Штип. Се чека одлуката наскоро и официјално да биде соопштена, јавува ТВ 24.

Осомничените во текот на јануари 2020 година, заедно извршиле грубо насилство над оштетената, на начин што отишле во куќата каде престојувала и започнале да ја навредуваат и удираат со тупаници и шлаканици во пределот на лицето и главата. Потоа со влечење ја однеле во влез на станбена зграда каде продолжиле со вршење на насилството. Додека го вршеле грубото насилство, осомничените снимале со мобилен телефон, со кои дејствија кај оштетената и во јавноста предизвикале чувство на несигурност, загрозување и страв.Во насока на обезбедување непречено одвивање на кривичната постапка, како и поради постоење на околности кои укажуваат дека осомничените ќе го повторат кривичното дело, обвинителството претходно го достави предлогот за определување притвор за двајцата осомничени.Претходна статија

ПО ПРЕПИСКАТА СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИСТИНА ЈА ПОСЕТИ ИНСПЕКЦИЈА

Следна статија

ОРБАН: ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ЌЕ ДОБИЈАТ ПО 1500 ДОЛАРИ БОНУС ЗАРАДИ НИВНАТА БОРБА ПРОТИВ КОВИД-19

Најново од Вести